Anasayfa / Soprano Ice Buz Lazer

Soprano Ice Buz Lazer

BUZ LAZER

Buz Lazer epilasyon, lazer epilasyon uygulamalarının en acısız, ve hızlı yeni teknolojisidir. Lazer epilasyon son 2009 yılında Ütüleme Epilasyon teknolojisi sayesinde acısız bir hale getirilmişti ve bu teknoloji de yine Buz Lazer teknolojisinin mucidi ve üreticisi Alma Lasers tarafından piyasaya sunulmuştu.

Şimdi 2014 yılının sonunda yine Amerika ve Israil de üretim yapan dünya devlerinden Alma Lasers firmasi, Buz Lazer teknolojisiyle lazer epilasyon a bambaşka bir boyut getirdi, artık acı yok,  çünkü artık lazer cihazlarının başlığı Buz, yani eksi 3 dereceye kadar soğutuyor, işte Buz Lazer ismi de buradan geliyor.

Artık seans süreleri yarı yarıya kısaldı çünkü artık lazer cihazlarının tedavi başlık uçları çok daha geniş ve büyük, 20×10 mm, işte bu yüzden,  Buz Lazer çok daha hızlı. eskiden Soprano Ütüleme Epilasyon cihazlarıyla seans süreleri ne kadar sürüyorsa bu süre Buz Lazer teknolojisinde yarı yarıya azaldı.

Buz Lazer teknolojisiyle konforlu ve çok hızlı uygulama yaptırabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Buz lazer nedir?

Buz Lazer, epilasyon ve lazer epilasyon uygulamalarının en acısız, en hızlı ve en yeni teknolojisidir. Lazer epilasyon son 2009 yılında Ütüleme Epilasyon teknolojisi sayesinde acısız bir hale getirilmişti ve bu teknoloji de yine Buz Lazer teknolojisinin mucidi ve üreticisi Alma Lasers tarafından piyasaya sunulmuştu. Şimdi 2014 yılının sonunda yine Alma Lasers, Buz Lazer teknolojisiyle lazer epilasyon a bambaşka bir boyut getirdi, artık acı yok, çünkü artık lazer cihazlarının başlığı Buz yani eksi 3 dereceye kadar soğutuyor, işte Buz Lazer ismi de buradan geliyor. Artık seans süreleri yarı yarıya kısaldı çünkü artık lazer cihazlarının tedavi başlık uçları çok daha geniş ve büyük, 20×10 mm, işte bu yüzden, Buz Lazer çok daha hızlı. Buz Lazer teknolojisiyle konforlu ve cok hızlı uygulama yaptırabilirsiniz.

Buz lazer teknolojisi hangi cihazla uygulanabilir?

Buz Lazer tescilli bir markadır ve sahibi STS Lazer Ltd firmasıdır. Bu rakipsiz teknoloji Soprano ICE diod lazer cihazıyla uygulanmaktadır ve muadili bulunmamaktadır. Lazer epilasyon yaptırmak isteyip de acı ve ağrı sebebiyle erteleyen herkes artık istenmeyen kıllarından çok kısa süren seanslarla ve ortalama 4 ila 6 senasda kurtulabilirler.

Erkeklerde lazer epilasyon Buz lazer teknolojisiyle tamamen acısız mıdır?

Özellikle acı eşiği düşük ve kıl yapısı sert olan erkekler de sadece Buz Lazer teknolojisiyle hiç acı ve ağrı hissi yaşamadan istenmeyen sırt, ense, yanak üstü gibi zorlu bölgelerinde ki istenmeyen kıllarından kısa sürede kurtulabilirler.

Lazer epilasyonda en iyi sonucu hangi teknoloji ile alırım?

Lazer Epilasyon denince akla gelen belli başlı teknolojiler vardır bunlar, Alexandrite lazer, Ndyag Lazer, diod lazer ve Ipl foto epilasyon dur. Ancak en iyi sonucu 810-nm dalga boyuyla ince, kalın ayırd etmeden istenmeyen kılları yok eden Diod lazer cihazlariyla alırsınız. 2009 yılından bu yana ülkemizde ütüleme epilasyon markasıyla ün salmış Soprano Diod Lazer cihazları gerek konfor da gerek sonuç almada en çok tercih edilen cihaz olmuştur, 4 yıl gibi bir zamanda ülkemizde 314 noktaya satılmış ve halı hazırda 300 klinikler aktif olarak hizmet vermektedir. Buz Lazer teknolojisi de yine Soprano lazer cihazlarının üreticisi Alma Lasers tarafından 2014 yılının Aralık ayında icad edilmiş ve distribütörü olan 69 ülkede eş zamanlı olarak piyasaya sunulmuştur.

İnce tüyler için kesin çözüm mü?

İstenmeyen kıllar açık renk ve kızıl renkte olanlar son 2-3 yıl öncesine kadar lazer epilasyon tedavisi uygulatamıyordu, bu kişiler, jilet, ağda tüy dökücü krem gibi yöntemleri deniyordu. Ancak 2013 yılında geliştirilen BuzLazer™ Soprano ICE lazer epilasyon cihazı bu sorunu kökünden çözdü. Yani artık ne kadar açık renkli tüy sahibi olursanız olun bu teknoloji ile siz de istenmeyen tüylerinden kurtulacaksınız.

Lazer epilasyon seansları ne kadar sürer?

Buz Lazer Epilasyon yöntemiyle tüm vücud seans süresi ortalama 35 dakikadır. Bu süreç cihazın konforundan dolayı size taş masajı konforunda bir seans geçirmenizi de sağlar. Yaz aylarında dahi uygulama yapılabilen Buz Lazer Soprano ICE lazer epilasyon cihazını merkezimizde bulabilirsiniz.

Ütüleme epilasyon teknolojisi ile Buz Lazer in farkları nedir?

Ütüleme epilasyon teknolojisi, 2008 yılında Alma Lasers üretici firmasının icad ettiği ve telifini patent altına aldığı saniyede 10 seri atış yaparak acıyı ve ağrıyı ortadan kaldıran ve lazer epilasyon sektörüne çağ atlatan devrim niteliğinde bir teknolojidir. Ve sadece Soprano lazer cihazlariyla uygulanabilir. Buz Lazer ise Ütüleme epilasyon teknolojisinin üzerine çıkmış uygulama süresini yarı yarıya azaltan ve acı ağrı hissini tamamen sıfırlayan tedavi başlığıyla yeni bir devrime imza atmıştır.

Ütüleme epilasyon teknolojisi nedir?

Ütüleme epilasyon yönteminde sık atışlar ile kıl folükülünü yavaş bir şekilde ısıtılıyor. İncecik olan epidermis tabakası sık atışların aralarında hızla soğuyor. Cihazların özelliği olan kontak soğutmada mevcut durumdadır. Bu şekilde deriye etki ihmal edilebilir seviyede sabitleniyor. Yanıkların olmaması bir tarafa ağrı da tamamen bu uygulamada sıfıra indirgeniyor. Yapılan epilasyon uygulaması insana masaj gibi geliyor. Bu masaj rahatlığının başka bir nedeni ise yapılan uygulamada sabit atışlar değil başlığın derinin üzerinde “ütü yapar gibi” yapılmasından dolayıdır. Bu yüzden tekniğin adı “ütüleme” olarak geçmektedir. Ütüleme, çok hızlı bir şekilde sonuç veriyor ve seanslar çok çabuk tamamlanıyor. Ayrıca acısız ve yan etkisi olmayan dört mevsim sıkıntı yaşamayacağınız tek teknoloji budur.

Lazer epilasyon nedir?

Lazer Epilasyon cihazı uygulaması yapılırken çıkan ışınların melanin maddesi tarafından emilmesi ve ısınarak kılların yanmasıdır.

Lazer nedir?

Lazer cihazının içinde oluşan kapalı ve özel bir ortamda elde edilen lazer uygulaması için üretilen bir ışık türüdür.
Bu özel cihazın içindeki bölüme “MEDYUM ” VEYA “CHAMBER” ismi verilir. Bu kelimelerin anlamı bir kısaltma olup, lazer ışığının üretilmesini anlatan İngilizce anlamındaki kelimelerin baş harflerinin kısaltması ile simgelenir. Light Amplification by Stumulated Emmision of Radiation.

Alexandirite cihazların olumsuz yönleri nelerdir?

Koyu tenli ciltlerde bu uygulama risklidir. İnce ve açık tüylerde bu uygulama etki göstermemektedir ve Derin kıllara uygulanan lazer tedavilerinde başarısızdırlar. Bu uygulama can yakıcıdır ve bu lazer uygulamasında acı duyma oranı çok yüksektir. Cihazın teknik destek, bakım, yedek parça ve servis maliyetleri yüksek fiyattadır.

Diot lazer nedir?

Diot Lazer uygulaması lamba aracı kullanılan cihaz grubuna girmektedir. Tek dalga boylu olduğu için bu uygulama (800nm, 810nm gibi) lazer olarak adlandırılmaktadır. Bu uygulamada çıkan ışığın fiziksel özellikleri açısından IPL cihazını benzemektedir. İstenilen dalga boylarında diot elde etmek bu üründe mümkündür. Lazer epilasyon cihazlarında 800-810nm en çok terci edilen diotlardandır.

Erkekler için lazer epilasyon acılı mıdır?

Buz Lazer teknolojisiyle uygulama yaptırırsanız acı ve ağrı yoktur. Çünkü tedavi başlığının Buz Başlıklı olmasından dolayı lazer epilasyon uygulaması sırasında cilt altı ısıtılarak kökler yakılır ancak hiç bir acı hissedilmez. Diğer tüm lazer epilasyon uygulamaları acı ve ağrı hissettirmektedir.